Nasza oferta

Stomatologia zachowawcza

Głównym celem, jaki stawia sobie ta dziedzina stomatologii jest zapobieganie i leczenie próchnicy zębów. W naszym Gabinecie dużą uwagę przykładamy do uświadomienia Pacjentom przyczyn tej przewlekłej choroby i sposobów jej eliminacji. Nasze higienistki w sposób dokładny przeprowadzają instruktaże higieny, zwracając również uwagę na aspekt dietetyczny tego zagadnienia. W przypadkach nieodwracalnych zmian w tkankach twardych zęba , konieczne jest usunięcie zniszczonych fragmentów i ich rekonstrukcja. W naszej Praktyce stosujemy materiały do wypełnień renomowanych firm, co gwarantuje wytrzymałość oraz stabilność koloru. W przypadku dużych ubytków, stosujemy wypełnienia pośrednie typu inlay, onlay, overlay wykonywane na podstawie wycisków , w laboratorium. W przypadku , gdy zmiany próchnicowe spowodują nieodwracalne uszkodzenie miazgi zębowej, konieczne jest leczenie kanałowe. W naszej Praktyce duży nacisk kładziemy na precyzyjne wykonanie wszystkich jego etapów pod kontrolą zdjęć cyfrowych aparatem rentgenowskim.

Ortodoncja

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwsze badanie może odbyć się już przy pełnym uzębieniu mlecznym tj. ok. 3 roku życia. W leczeniu stosowana jest głównie reedukacja , mioterapia oraz aparaty elastyczne. Kolejny ważny okres w diagnozowaniu wad zgryzu i wad zębowych tj. wiek ok. 8-9 lat po wyrznięciu wszystkich siekaczy stałych i pierwszych zębów trzonowych. W leczeniu stosuje się wówczas aparaty ruchome (zakładane na kilka godzin w dzień i na noc.) Są to najczęściej aparaty elastyczne , aparaty blokowe (dwuszczękowe) oraz tzw. Płytki Schwarza jako aparaty jednoszczękowe. Aparaty stałe stosuje się w pełnym uzębieniu stałym tj. ok. 13-14 roku życia. Stosowane są aparaty cienkołukowe oraz aparaty podniebienne i zewnątrzustne. Wiek pacjenta nie stanowi ograniczenia w leczeniu aparatami stałymi. Pacjent dorosły również podlega korekcie polegającej na poprawieniu ustawienia zębów ze względu na estetykę, funkcję oraz jako przygotowanie do przyszłych uzupełnień protetycznych.

Protetyka stomatologiczna

Zajmujemy się uzupełnianiem braków zębowych i odtwarzaniem prawidłowej czynności narządu żucia. Stosujemy najnowsze rozwiązania m.in ; korony ,mosty i licówki pełnoceramiczne oparte na podbudowie z Cerconu, jak i tradycyjne, w których porcelana napalona jest na podbudowie z metalu. Wszystkie prace wykonywane są w renomowanych pracowniach protetycznych.


Higienizacja

W naszym gabinecie przeprowadzane są zabiegi profesjonalnej higienizacji jamy ustnej ; usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie oraz  instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów głównie u najmłodszych pacjentów.

Leczenie chirurgiczne

Leczenie chirurgiczne przeprowadzane w naszej placówce obejmuje m.in.
  • usuwanie zębów jedno i wielokorzeniowych
  • usuwanie złamanych korzeni
  • ekstrakcje zębów zatrzymanych (w tym zębów mądrości)
  • zabiegi plastyczne na błonach śluzowych
  • chirurgiczne zabiegi jako przygotowanie do leczenia ortodontycznego, protetycznego, implantologicznego oraz periodontycznego.